Модель OSI (open systems interconnection basic reference model) - базова еталонна модель взаємодії відкритих систем.
У програмі мережевих академій Cisco еталонної моделі приділяється велика увага. Не дивлячись на те, що на практиці, замість стека протоколів OSI / ISO використовується стек TCP / IP, модель OSI відмінно підходить для навчання. Термінологія, пов'язана з моделлю використовується повсюдно, тому розуміння OSI необхідно як для здачі на сертифікат CCNA, так і для повсякденної роботи з обладнанням. Наприклад, ви можете почути в розмові фразу: «Маршрутизатор працює на третьому рівні» або прочитати на форумі: «Пристрій заглядає в заголовки четвертого рівня». Модель OSI складається з семи рівнів, які нумеруються зверху вниз: 
Більшість даних, переданих по мережі, породжуються одними додатками на сьомому рівні. Наприклад, на сьомому рівні працюють такі протоколи як HTTP, POP, SMTP, FTP та інші менш відомі. Так чи інакше, користувач «просить» у програми виконати якусь дію, а додаток створює дані для передачі по мережі.
Потім, перш ніж дані фізично відправляться в подорож по мережі, вони спускаються від рівня до рівня, починаючи з 7-го і аж до 1-го. На кожному рівні дані обростають додатковою службовою інформацією, яка вже не відноситься до користувальницької. Наприклад, на транспортному рівні, до даних додаються, в тому числі порт відправника і порт одержувача, на мережевому - IP адреси відправника і одержувача.
Якщо розбиратися в термінології, то дані і називаються на кожному рівні по-різному:
На рівнях з 7-го по 5-ий - «дані»; На 4-му - «сегмент»; На 3-му - «пакет»; На 2-му - «кадр» або «frame»; На 1-му - дані є просто потоком бітів, який фізично представляється тим чи іншим способом.

Як вже було сказано, процес спуску даних з 7-го рівня до 1-го, супроводжується додаванням нової інформації на кожному рівні. Таким чином, дані користувача, як би загортаються всередину нової структури, яка називається сегмент. Потім сегмент загортається в пакет, пакет - в кадр. Це процес називається інкапсуляцією.
|